Udruga pripadnika 153. brigade HV - Velika Gorica

udruga153brhv.hr

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Predavanje uz Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

E-mail Ispis
Share

TANJA BELOBRAJDIĆ: NISU ZABORAVLJENI ČUVARI GRADA


Tanja Belobrajdić, rođena je 19. lipnja 1970. godine. Sudionica je Domovinskoga rata i umirovljena časnica HV-a. Braniteljica je Vukovara, a nakon sloma obrane grada iz okruženja izlazi sa suborcima u teškome i mučnome proboju. Njezin prvijenac, roman "Crni kaput", objavljen 2015. godine, dobitnik je nagrade Josip i Ivan Kozarac te nagrade Društva hrvatskih književnika za najbolji prvijenac u 2015. godini. Svojim književnim radom podsjeća na sve one hrabre branitelje, svoje prijatelje, a i druge sudionike obrane Grada heroja. Među njima su i Velikogoričani: Tihomir Tomašić Tihica, Mladen Armstrong Grof, Rene Matoušek i drugi. U pripremi joj je novi roman Nisu zaboravljeni, čuvari grada, nastavak Nisu zaboravljeni, grad heroja u kojima se autorica prisjeća svojih suboraca, a i svog rodnog grada...pouvg.hr...

Ažurirano: Subota, 11 Studeni 2023 17:12