Obilježavanje 28. godišnjice osnutka 153. velikogoričke brigade

U Spomen-parku i novouređenom Spomen-domu 153. velikogoričke brigade Hrvatske vojske jutros je održan središnji dio obilježavanja Dana brigade čime su se ratni veterani zajedno s okupljenim uzvanicima i gostima te brojnim školarcima goričkih osnovnih škola prisjetili osnivanja i ratnog puta jedne od najslavnijih brigada pobjedničke Hrvatske vojske. Na obilježavanje 28. obljetnice ustroja 153. brigade danas su u Veliku Bunu uz zamjenika gradonačelnika Ervina Kolareca pristigli i izaslanik predsjednice Republike Hrvatske Kolinde Grabar Kitarović, Zdravko Vladanović, izaslanik župana Zagrebačke Županije, Vlado Horina, te izaslanik Predsjednika Vlade Andreja Plenkovića, Ivan Šuker, a sve okupljene u davnu 1991. godinu vratio je predsjednik Udruge pripadnika 153. brigade HV-a, Ivan Zagorac...nastavak na VGdanas...

Ažurirano: Srijeda, 20 Studeni 2019 11:53