Udruga pripadnika 153. brigade HV - Velika Gorica

udruga153brhv.hr

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Dan hrvatskih branitelja Zagrebačke županije

E-mail Ispis
Share

Ovogodišnji 5. susret branitelja Zagrebačke županije obilježen je u Zaprešiću a sudjelovalo je 40-ak članova Udruge pripadnika 153. brigade HV - Velika Gorica. Iza 10 sati započelo je okupljanje a uskoro i postrojavanje branitelja. Program je započeo u 11 sati. Od uzvanika svečanosti su nazočili: izaslanik predsjednice Republike Hrvatske umirovljeni general-bojnik Miljenko Filipović, izaslanik predsjednika Hrvatskog Sabora ujedno i gradonačelnik Grada Zaprešića Željko Turk, izaslanik predsjednika Vlade Republike Hrvatske te predstavnik Ministarstva hrvatskih branitelja umirovljeni general Josip Lucić, župan Zagrebačke županije Stjepan Kožić, izaslanik ministra unutarnjih poslova, umirovljeni general pukovnik Mladen Markač, zamjenik načelnika Policijske uprave Zagrebačke Dubravko Teur, načelnica Policijske postaje Zaprešić Katarina Mavrlja Matuško, a ispred svih prisutnih branitelja iz Zaprešića Stjepan Gudec, predsjednik Zajednice udruga i članova hrvatskih vojnih invalida Domovinskog rata Zagrebačke županije. Poslije prigodnog programa položeni su vijenci i zapaljene svijeće kod Spomenika poginulim hrvatskim braniteljima Domovinskoga rata na Trgu žrtava fašizma, a potom je služena sveta Misa u crkvi sv. Ivana Krstitelja.Na kraju susreta uslijedilo je zajedničko druženje branitelja uz glazbu i ručak u šatoru na Trgu Ivana Pavla II. U popodnevnim satima uslijedio je povratak u Veliku Goricu...foto...

Ažurirano: Petak, 07 Srpanj 2017 16:36