Udruga pripadnika 153. brigade HV - Velika Gorica

udruga153brhv.hr

  • Povećaj slova
  • Resetiraj
  • Smanji slova

Pripadnici povijesnih postrojbi u posjeti Spomen parku 153. brigade HV u Velikoj Buni

E-mail Ispis
Share

Na zamolbu Plemenite opčine turopoljske Spomen park 153 brigade HV u Velikoj Buni posjetili su pripadnici 15 udruga povijesnih postrojbi hrvatske vojske iz svih krajeva Hrvatske od Dubrovnika do Osijeka. Njih pedesetak pripadnika povijesnih postrojbi u nedjelju 23. travnja 2017. godine sudjelovalo je u programu koji su pripremili naši članovi Udruge pripadnika 153. velikogoričke brigade. Predsjednik Udruge Ivan Zagorac pozdravio je nazočne, te ih upoznao s ratnim putom 153. velikogoričke brigade HV. O samom tijeku izgradnje Spomen parka, te o njenom daljnjem razvoju govorio je Nikica Repač. Pripadnici povijesnih postrojbi hrvatske vojske obišli su izložene eksponate, te uz neke evocirali uspomene iz Domovinskog rata. Nakon zajedničke fotografije pripadnici povijesnih postrojbi hrvatske vojske nastavili su po svom programu u pravcu Lukavca na Jurjevske svečanosti...foto...

Ažurirano: Utorak, 25 Travanj 2017 10:43