Obilježavanje 18. godišnjice osnutka 153. brigade HV - Velika Gorica

Dvodnevni program obilježavanja 03. 10. Dana osnutka 153. brigade HV-Velika Gorica, koji su na prijedlog gradonačelnika Grada Velike Gorice, gospodina Dražena Barišića, prihvatile sve Udruge proistekle iz Domovinskog rata, započeo je 02. 10. 2009. godine, programom u organizaciji Udruge pripadnika 153. brigade HV-Velika Gorica. Prvo je položen vijenac i zapaljena svijeća na spomenik palim hrvatskim braniteljima Domovinskog rata na platou ispred Gradskog groblja u Velikoj Gorici. Polaganju vijenca uz pedesetak članova Udruge nazočili su predsjednik Gradskog vijeća Grada Velike Gorice, gospodin Goran Beus-Richenbergh i gradonačelnik gospodin Dražen Barišić.
Potom je položen vijenac i zapaljena svijeća na Spomenik poginulim pripadnicima 153. brigade HV-Velika Gorica u Vojarni „Satnik Josip Zidar“ u Velikoj Buni, uz nazočnost pripadnika Hrvatske vojske.Cijelim tijekom programa, zajedno s članovima Udruge pripadnika 153. brigade HV, u autobusu se nalazio i gradonačelnik Grada Velike Gorice Dražen Barišić, koji je po dolasku u Pokupsko, s mosta na rijeci Kupi, bacio vijenac u spomen na sve poginule branitelje na pokupskom ratištu. U središnjem dijelu programa, kod izgrađenog Spomen obilježja zemunice-osmatračnice u šumi Kljuka, uz branitelje i uzvanike, sudjelovalo je oko 500 učenika iz devet osnovnih škola. Usprkos dosadnoj kiši koja je neumorno padala, učenici su pozorno slušali sjećanja na Domovinski rat i ratni put 153. velikogoričke brigade. Naročito je bilo dojmljivo sjećanje umirovljenog generala Hrvatske vojske Petra Stipetića. Od predviđenog pješačenja od 4 kilometra, odustalo se zbog loših vremenskih uvjeta. Završni dio programa održan je u Vatrogasnom domu u Buševcu, gdje su domaćini iz Mjesnog odbora, braniteljima i uzvanicima priredili srdačan doček i na visokom nivou organizirali svečani ručak. Poseban dojam na branitelje i uzvanike, ostavio je nastup učenika OŠ Vukovina iz Buševca, koji su kratkom scenskom igrom, podsjetili nazočne na dan povratka 153. brigade HV.  Drugog dana,  03. 10. izaslanstvo Udruge 153 brigade HV Velika Gorica položilo je vijence i zapalili svijeće na spomen obilježja u Jankešima i Donjem Hruševcu. Vijenci Grada i Udruga proizašlih iz Domovinskog rata položeni su na spomenik u Velikoj Gorici i Velikoj Buni, a potom je gradonačelnik Grada Velike Gorice, gospodin Dražen Barišić, organizirao u Čičkoj Poljani svečani ručak za roditelje i udovice poginulih branitelja i predstavnike udruga proisteklih iz Domovinskog rata....Više fotografija...
Ažurirano: Utorak, 12 Lipanj 2012 19:32