Obilazak ratnih lokacija na Južnom bojištu

Sukladno Programu rada Udruge u 2006. godini pristupilo se organizaciji obilaska ratnih lokacija na kojima je borbeno djelovala 153. brigada HV (TG – 153) na Južnom bojištu, u široj okolici Dubrovnika i Cavtata. Obilazak je predviđen za 26. i 27. svibanja 2006. godine, kojom prigodom je planiran obilazak: Orašca, Dubrovnika, Cavtata, Jasenica, Kupara i Prevlake. Polazak iz Velike Gorice, s parkirališta u Pleškoj 38, predviđen je u petak 26. svibanja 2006. godine u 8,00 sati. Istog dana predviđen je obilazak Orašca gdje je bilo zapovjedno mjesto TG–153 te razgledavanje Dubrovnika. Noćenje je organizirano u jednom od vojnih objekata u Kuparima. Zbog ograničenog broja smještajnih jedinica, od strane GSOSRH osiguran je smještaj za 14 osoba, a za preostali broj osoba smještaj će biti organiziran u nekom od hotela. Drugog dana, u subotu 27. svibnja 2006. godine planiran je odlazak na Prevlaku, Cavtat (zapovjedno mjesto TG-153), Jasenice (zapovjedno mjesto TG-153) i nakon ručka u Kuparima, povratak u Veliku Goricu. Logističku potporu ovom Projektu dijelom osigurava HV (prijevoz autobusom, dio prehrane i dio smještaja), a ostalo Udruga i sudionici, u iznosu od po 100,00 kn. Prijave za sudjelovanje u ovoj aktivnosti primaju se do 15. ožujka 2006. godine na broj mobilnog telefona: 098 98 11 467, predsjednik Udruge Ivan Mišerić. Da bi se ovaj projekt realizirao potrebno je minimalno 14 prijavljenih članova udruge, a maksimalno 25 članova. Detaljan program bit će utvrđen po zaprimanju prijava te nakon obavljenog izviđanja i obilaska predviđenih lokacija.

Ažurirano: Subota, 09 Travanj 2016 21:23